Rehabilitacja po złamaniu kości

by Odkrywca Rozwoju
0 comment

Jeżeli zastanawiasz się, jak przyspieszyć zrastanie kości po urazach, koniecznie sprawdź dostępne suplementy diety lub leki przyśpieszające zrastanie kości. Suplementy diety wspomagające  zrastanie kości mają w swoim składzie kompleks witamin i minerałów, takich jak wapń, magnez, fosfor oraz mangan, które przyśpieszają zrastanie kości – czas skracając do minimum. Mając na uwadze zrastanie kości – czas zależy w dużej mierze od dostarczenia organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, w tym witaminy z grupy B, C, D, E oraz K, które odpowiadają za dobrą kondycję kości. Obecność w składzie suplementu diety wyciągów roślinnych , aminokwasów, osseiny również znacząco wpływa na regenerację kości. Decydując się na leki lub suplementy diety przyśpieszające zrastanie kości, warto pamiętać także o odpowiedniej rehabilitacji i pracy z fizjoterapeutą, który podpowie, jak przyśpieszyć zrastanie i skrócić proces powrotu do pełni zdrowia.

Kiedy zacząć rehabilitację

Rehabilitacja to bardzo ważny etap na drodze do odzyskania pełni zdrowia po urazach i złamaniach. Dzięki systematycznej pracy z rehabilitantem, powrót do pełnej sprawności ma dużą szansę na powodzenie.

Motywacja

Motywacja rodzi się z działania, a nie odwrotnie. Dlatego najważniejsze jest zacząć, nawet od czegoś drobnego, a później kroczek za kroczkiem aż osiągniemy coś konkretnego. W rehabilitacji na samym początku określa się cel.

Rehabilitacja krok po kroku

Rehabilitacja musi być dostosowana do indywidulanych potrzeb pacjenta. W zależności od tego, czy złamanie jest leczone operacyjnie, czy zastosowano unieruchomienie gipsowe, postępowanie jest inne.

Mity na temat złamań i rehabilitacji

Galaretki pomagają w zroście kostnym.

Galaretki mogą być bardzo smaczne, ale nie wpływają istotnie na zrost.

Related Posts