Rehabilitacja po złamaniu kości

By admin

Jeżeli zastanawiasz się, jak przyspieszyć zrastanie kości po urazach, koniecznie sprawdź dostępne suplementy diety lub leki przyśpieszające zrastanie kości. Suplementy diety wspomagające  zrastanie kości mają w swoim składzie kompleks witamin i minerałów, takich jak wapń, magnez, fosfor oraz mangan, które przyśpieszają zrastanie kości – czas skracając do minimum. Mając na uwadze zrastanie kości – czas zależy w dużej mierze od dostarczenia organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, w tym witaminy z grupy B, C, D, E oraz K, które odpowiadają za dobrą kondycję kości. Obecność w składzie suplementu diety wyciągów roślinnych , aminokwasów, osseiny również znacząco wpływa na regenerację kości. Decydując się na leki lub suplementy diety przyśpieszające zrastanie kości, warto pamiętać także o odpowiedniej rehabilitacji i pracy z fizjoterapeutą, który podpowie, jak przyśpieszyć zrastanie i skrócić proces powrotu do pełni zdrowia.

Kiedy zacząć rehabilitację

Rehabilitacja to bardzo ważny etap na drodze do odzyskania pełni zdrowia po urazach i złamaniach. Dzięki systematycznej pracy z rehabilitantem, powrót do pełnej sprawności ma dużą szansę na powodzenie.

Motywacja

Motywacja rodzi się z działania, a nie odwrotnie. Dlatego najważniejsze jest zacząć, nawet od czegoś drobnego, a później kroczek za kroczkiem aż osiągniemy coś konkretnego. W rehabilitacji na samym początku określa się cel.

Rehabilitacja krok po kroku

Rehabilitacja musi być dostosowana do indywidulanych potrzeb pacjenta. W zależności od tego, czy złamanie jest leczone operacyjnie, czy zastosowano unieruchomienie gipsowe, postępowanie jest inne.

Mity na temat złamań i rehabilitacji

Galaretki pomagają w zroście kostnym.

Galaretki mogą być bardzo smaczne, ale nie wpływają istotnie na zrost.

Dodaj komentarz