Rehabilitacja

Rehabilitacja

Proces rehabilitacji często bywa trudny i długotrwały, wymaga wzajemnej współpracy pacjenta z fizjoterapeutą.
Mgr Mateusz Patro, fizjoterapeuta, podpowiada jak powrócić do sprawności po złamaniu kości.

Jeżeli zastanawiasz się, jak przyspieszyć zrastanie kości po urazach, koniecznie sprawdź dostępne suplementy diety lub leki przyśpieszające zrastanie kości, takie jak Bonactive Complex. Suplementy diety wspomagające  zrastanie kości mają w swoim składzie kompleks witamin i minerałów, takich jak wapń, magnez, fosfor oraz mangan, które przyśpieszają zrastanie kości – czas skracając do minimum. Mając na uwadze zrastanie kości – czas zależy w dużej mierze od dostarczenia organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, w tym witaminy z grupy B, C, D, E oraz K, które odpowiadają za dobrą kondycję kości. Obecność w składzie suplementu diety wyciągów roślinnych , aminokwasów, osseiny również znacząco wpływa na regenerację kości. Decydując się na leki lub suplementy diety przyśpieszające zrastanie kości, warto pamiętać także o odpowiedniej rehabilitacji i pracy z fizjoterapeutą, który podpowie, jak przyśpieszyć zrastanie i skrócić proces powrotu do pełni zdrowia.

Kiedy zacząć rehabilitację


Rehabilitacja to bardzo ważny etap na drodze do odzyskania pełni zdrowia po urazach i złamaniach. Dzięki systematycznej pracy z rehabilitantem, powrót do pełnej sprawności ma dużą szansę na powodzenie.

więcej

Motywacja


Motywacja rodzi się z działania, a nie odwrotnie. Dlatego najważniejsze jest zacząć, nawet od czegoś drobnego, a później kroczek za kroczkiem aż osiągniemy coś konkretnego. W rehabilitacji na samym początku określa się cel.

więcej

Rehabilitacja krok po kroku


Rehabilitacja musi być dostosowana do indywidulanych potrzeb pacjenta. W zależności od tego, czy złamanie jest leczone operacyjnie, czy zastosowano unieruchomienie gipsowe, postępowanie jest inne. 

więcej

Mity na temat złamań i rehabilitacji


Galaretki pomagają w zroście kostnym.

Galaretki mogą być bardzo smaczne, ale nie wpływają istotnie na zrost.

więcej

Video

Rehabilitacja

mgr Mateusza Patro
fizjoterapeuta 

Z zawodem fizjoterapeuty związany jestem od 2009 roku. Ukończyłem studia licencjackie na Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu, tytuł magistra obroniłem na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Studiowałem również (dwa lata) na Flanders International College of Osteopathy.
W międzyczasie odbyłem 6 miesięczny wolontariat w Etiopii w charakterze rehabilitanta. Zrobiłem szkolenia i kursy głównie w kierunku terapii manualnej.

Obecnie współpracuję z dwoma placówkami medycznymi jako fizjoterapeuta oraz menager działu rehabilitacji. W swojej pracy przede wszystkim zajmuję się ortopedią, ale również, choć w mniejszym stopniu limfologią i neurologią. Przeważnie są to przypadki związane z zespołami bólowymi kręgosłupa, przypadki pourazowe i pooperacyjne.

Pod kątem zaburzeń układu kostnego trafiają do mnie pacjenci: z deficytem zrostu kostnego po złamaniu, złamaniami wieloodłamowymi, stan pooperacyjny kręgosłupa, endoproteza stawu biodrowego, złamaniem kompresyjnym kręgosłupa. Dosyć często spotykam się z pacjentami z osteoporozą lub wczesną jej formą osteopenią, ale w takich przypadkach kończy się tylko na profilaktyce.

Bonactive complex

Bonactive Complex to suplement diety, którego składniki zostały dobrane tak by uzupełnić dietę w okresie rekonwalescencji organizmu, szczególnie po złamaniach kości.

Więcej o suplemencie