Ekstrakty roślin i inne składniki sprzyjające regeneracji kości

Ekstrakty roślin i inne składniki sprzyjające regeneracji kości

SKŁADNIKI ROŚLINNE W POSTACI EKSTRAKTÓW:

Ekstrakt z liści bambusa drzewiastego jest naturalnym źródłem łatwo przyswajalnej krzemionki. Zawarty w niej krzem zapobiega starzeniu się organizmu, w tym tkanek łącznych
i jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu kostnego i krwionośnego.

Ekstrakt z korzenia cissusa ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Wpływa na utrzymanie prawidłowej masy kości. Przyspiesza gojenie złamań, pęknięć i podobnych urazów dotyczących układu szkieletowego. Poprzez blokowanie kortyzolu, zapobiega m.in. zmniejszonej absorpcji wapnia w jelicie.

Ekstrakt z nasion kozieradki jest ziołowym anabolikiem o szerokim spektrum działania, między innymi wzmacnia regenerację chrząstki stawowej. Nasiona kozieradki mogą działać także przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Ekstrakt z moringii olejodajnej jest źródłem naturalnego wapnia pochodzenia roślinnego, występującego wraz z naturalnym kompleksem mikroelementów, witamin, białek i enzymów poprawiających znacząco jego przyswajanie. Moringa, która jest od wieków stosowana
w medycynie wschodniej, skutecznie zapobiega osteoporozie oraz wzmacnia kości.

Ekstrakt z korzenia kolcorośli zawiera bogaty zestaw witamin i polisacharydów.

Ekstrakt z korzenia kudzu działa przeciwzakrzepowo, hamuje agregację płytek krwi, zmniejsza lepkość krwi i poprawia mikrocyrkulację.

Ekstrakt z korzenia lukrecji zwiększa przyswajanie apigeniny, która sprzyja neurogenezie. Lukrecja ma również działanie wykrztuśne, przeciwbakteryjne i rozkurczowe. 

Ekstrakt z ziela siedmiopalecznika błotnego ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Podtrzymuje strukturę tkanki chrzęstnej i zapewnia jej wytrzymałość.

Ekstrakt z ziela pokrzywy ma pozytywny wpływ na przyrost masy mięśniowej i kostnej. Wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, w związku z tym może przynieść ulgę
w bólach reumatycznych, a także w bólach mięśni i stawów będących wynikiem przeciążenia, urazów i złamań.

Ekstrakt z liści szpinaku zawiera steroidy anaboliczne, które zwiększają masę kostną
i wytrzymałość kości.

Ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej korzystnie wpływa na czynność płytek krwi, utrudniając ich zlepianie.  Wykazuje silne właściwości przeciwzapalne i redukujące ból oraz zmniejsza obrzęki.

POZOSTAŁE SKŁADNIKI:

Kompleks osseiny i hydroksyapatytu to organiczna substancja międzykomórkowa tkanki kostnej, która sprawia, że kość jest elastyczna i wytrzymała. Osseina zawiera elementy białkowe i niebiałkowe, co ma pozytywny wpływ na formowanie się tkanki kostnej.

Ksylitol ułatwia i zwiększa mineralizację, czyli przyswajanie minerałów przez organizm (na przykład wapnia), a więc działa wspomagająco przy osteoporozie.

Apigenina jest flawonoidem, który sprzyja tworzeniu neuronów (neurogenezie) i wzmacnia połączenia między komórkami mózgu. Apigenina (poprzez aktywację kanału jonowego) przyspiesza regenerację tkanki chrząstnej. Dzięki temu może być cennym wsparciem
w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów oraz może częściowo hamować rozwój osteoporozy w organizmie.

Diosmetyna odgrywa istotną rolę w procesie tworzenia komórek kostnych.

Inulina poprawia wchłanianie wapnia z krwioobiegu.

HMB calcium ma istotny wpływ na wytrzymałość i elastyczność kości, zwłaszcza u osób u których doszło do złamań.

Aminokwasy:

- L-arginina pomaga w procesie dzielenia komórek. Ten aminokwas ma znaczenie przy regeneracji tkanek - zarówno miękkich, jak i twardych. Wspomaga proces gojenia ran
i zrastania kości. Związek wspiera budowę tkanki mięśniowej, zapewniając właściwą sylwetkę.

- L-lizyna wspomaga przyswajanie wapnia i jest niezbędny w tworzeniu kolagenu, głównego białka tkanki łącznej. Aminokwas niezbędny przy budowie białek, głównie
w mięśniach i kościach.

 

Przeczytaj także

Dieta po złamaniu – ważne zasady

Leczenie złamania kości to dla całego organizmu duży wysiłek, niekiedy wymagający kilkutygodniowego unieruchomienia. A to sprawia, że mamy wolniejszy metabolizm, zużywamy mniej energii i zaczynamy tyć. Po zdjęciu gipsu okazuje się, że ważymy więcej niż przed kontuzją. 

WIĘCEJ

Co po złamaniu, czyli jak regenerują się kości?

Niespodziewany upadek lub kontuzja może skończyć się złamaniem ręki lub nogi. W zależności od wieku osoby poszkodowanej i okoliczności, czasem pod wpływem niegroźnych pozornie zdarzeń dochodzi do złamania; dotyczy to zwłaszcza osób z zaburzeniami metabolicznymi czy osteoporozą.

WIĘCEJ

Odbudowę czas zacząć

Bez odpowiedniego budulca kości się nie zrosną. Dlatego po złamaniu trzeba zadbać, by w codziennym menu nie zabrakło: białka, wapnia, fosforu, magnezu oraz witamin C, D i K. Gdzie ich szukać?

WIĘCEJ
Bonactive complex

Bonactive Complex to suplement diety, którego składniki zostały dobrane tak by uzupełnić dietę w okresie rekonwalescencji organizmu, szczególnie po złamaniach kości.

Więcej o suplemencie