Dieta na złamania

By admin

Złamanie kości to wyzwanie dla organizmu.

Co sprzyja odbudowie i regeneracji, co jeść, a czego unikać:

Jeżeli zastanawiasz się, jaka będzie odpowiednia dieta wspomagająca  zrastanie kości po złamaniu, sprawdź porady specjalistów. Dzięki poradom specjalistów dowiesz się, jaka dieta przy złamanej nodze będzie najbardziej odpowiednia i przyśpieszy proces powrotu do zdrowia. Warto mieć na uwadze, że dieta przy złamaniach powinna być bogata w składniki odżywcze sprzyjające regeneracji tkanki kostnej, w tym kompleks odpowiednio dobranych minerałów, takich jak wapń, żelazo oraz mangan. Dieta na zrastanie kości po złamaniu powinna być bogata także w witaminy: z grupy B, A, D, E oraz K, które pomagają szybciej wrócić do zdrowia. Zbilansowana dieta przy złamanej nodze oraz przy złamaniach innego typu to podstawa udanej rehabilitacji.

Dieta po złamaniu – ważne zasady

Leczenie złamania kości to dla całego organizmu duży wysiłek, niekiedy wymagający kilkutygodniowego unieruchomienia. A to sprawia, że mamy wolniejszy metabolizm, zużywamy mniej energii i zaczynamy tyć. Po zdjęciu gipsu okazuje się, że ważymy więcej niż przed kontuzją.

Odbudowę czas zacząć

Bez odpowiedniego budulca kości się nie zrosną. Dlatego po złamaniu trzeba zadbać, by w codziennym menu nie zabrakło: białka, wapnia, fosforu, magnezu oraz witamin C, D i K. Gdzie ich szukać?

Roślinne wspomagacze

Właściwa dieta, urozmaicone menu bogate w składniki budulcowe i regulatory… Co jeszcze możemy zrobić, by wspomóc zrastanie się kości po złamaniu? Z pomocą przychodzi wiele roślin. Dlaczego?

Bez pomocy ani rusz

Białka, ksylitol, substancje chemiczne… Nawet nie wiemy, ile świat wokół nas kryje składników i elementów, które pomagają kościom szybciej się zrosnąć po złamaniu. Gdzie je znaleźć? Jak działają? Odkryjmy niektóre z nich:

Ważne regulatory

By kości się dobrze zrosły, potrzebni są fachowcy i pomocnicy, tacy jak: żelazo, fluor, bor, mangan, miedź, cynk, krzem oraz witaminy z grupy B. Dzięki nim odbudowana kość będzie silna i wytrzymała na długie lata.

Ekstrakty roślin i inne składniki sprzyjające regeneracji kości

Dodaj komentarz