O produkcie

O produkcie

Czas rekonwalescencji po złamaniu, to duży wysiłek dla całego organizmu. Potrzebna jest właściwa dieta, bogata w odpowiednie składniki, które dostarczą organizmowi wszystkich niezbędnych do odbudowy kości substancji. 

 „Co jeść by wspomóc zrastanie kości?” to pytanie nurtuje wszystkie osoby, które doświadczyły złamania kości. Jakie składniki odżywcze przyśpieszają zrastanie kości i co warto jeść, aby przyspieszyć proces powrotu do zdrowia? Warto mieć na uwadze, że nie zawsze nawet najlepiej zbilansowana może zapewnić optymalne warunki na zrastanie kości. Warto sięgnąć po suplementy na złamania i na zrastanie kości, które dzięki specjalnie dobranemu zestawowi witamin i minerałów  w zbilansowanych proporcjach sprzyjają regeneracji. Dodatkowo, obecność wyciągów roślinnych  i innych składników efektywnie wspiera ten proces. Suplementy diety na zrastanie i na złamania, takie jak Bonactive Complex, to idealna propozycja dla osób po złamaniach.

Sami jednak nie jesteśmy w stanie skomponować właściwej i zbilansowanej diety, która zaspokoi wszystkie potrzeby i pomoże w powrocie do zdrowia.

Z pomocą przychodzi Bonactive Complex, suplement diety, którego składniki zostały dobrane tak by uzupełnić dietę w okresie rekonwalescencji organizmu, szczególnie po złamaniach kości.

Dzięki Bonactive Complex organizm otrzyma wszystkie niezbędne do regeneracji składniki. Makro i mikroelementy, witaminy i ekstrakty z roślin zapewnią kompleksową suplementację, gdy nasze ciało potrzebuje wsparcia podczas pourazowej regeneracji. 

Dla kogo: Bonactive Complex to suplement diety dla osób dorosłych, które doznały złamania kości. 

SKŁAD:

Bonactive Complex zawiera 4 grupy składników:    

Makro i mikroelementy:

Wapń, fosfor, magnez są niezbędne do utrzymania zdrowych kości. Dodatkowo, wapń
i magnez, pozytywnie wpływają na funkcje mięśni i przewodnictwo nerwowe oraz regulują podziały komórkowe. Wapń bierze udział w procesie różnicowania komórek, magnez pomaga w prawidłowej syntezie białka a fosfor przyczynia się do utrzymywania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Cynk, mangan, fluor – pozytywnie wpływają na utrzymanie prawidłowego stanu kości. Cynk bierze udział w syntezie DNA i podziałach komórkowych oraz wspiera prawidłowy metabolizm mikroskładników odżywczych.

Mangan pomaga w prawidłowym tworzeniu tkanek łącznych, a miedź w utrzymaniu ich prawidłowego stanu. Miedź wspiera także funkcjonowanie układu nerwowego.

Molibden przyczynia się do prawidłowego metabolizmu aminokwasów siarkowych

Jod pomaga w prawidłowej produkcji hormonów tarczycy i jej prawidłowym funkcjonowaniu

Żelazo odgrywa ważną rolę w procesie podziału komórek, przyczynia się również do prawidłowego podziału metabolizmu energetycznego

WITAMINY:

Witaminy B1, B2, B3, B6 i B7 przyczyniają się do prawidłowego metabolizmu energetycznego i pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.

Witamina B1 współuczestniczy w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, mięśni oraz wspomaga pracę układu sercowo-naczyniowego.

Witamina B2 odgrywa ważną rolę w procesach przemiany materii i jest niezbędna do tworzenia czerwonych płytek krwi, produkcji antyciał przez układ odpornościowy i procesów wzrostu.

Witamina B3 jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mózgu i obwodowego układu nerwowego.

Witamina B5 przyczynia się do prawidłowej syntezy niektórych neuroprzekaźników
i korzystnie wpływa na metabolizm witaminy D. Bierze udział w procesach gojenia.

Witamina B6 wpływa na prawidłowy wzrost i rozwój organizmu, a także odpowiedni stan skóry.

Witamina B7 przyczynia się do prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych.

Witamina B12 i kwas foliowy biorą udział w procesach podziału komórek, ponadto witamina B12 przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Witamina C – pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia właściwego funkcjonowania naczyń krwionośnych, kości i chrząstek stawowych.  Wpływa na odpowiednie funkcjonowanie układu nerwowego oraz metabolizm energetyczny. Zapobiega utracie gęstości kości.

Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. Wpływa na wchłanianie i wykorzystanie wapnia i fosforu oraz utrzymanie prawidłowego stężenia wapnia we krwi. Witamina D bierze także udział w procesie podziału komórek.

Witamina E jest antyoksydantem, a więc zapobiega uszkodzeniom błony komórkowej komórek. Hamuje utlenianie cholesterolu LDL, przez co przeciwdziała tworzeniu się blaszki miażdżycowej. Witamina E zapobiega również tworzeniu się skrzepów w naczyniach krwionośnych.

Witamina K pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, jest ważnym czynnikiem regulującym metabolizm kostny.

SKŁADNIKI ROŚLINNE W POSTACI EKSTRAKTÓW:

Ekstrakt z liści bambusa drzewiastego, ekstrakt z korzenia cissusa, ekstrakt z nasion kozieradki, ekstrakt z moringii olejodajnej, ekstrakt z korzenia kolcorośli, ekstrakt z korzenia kudzu, ekstrakt z korzenia lukrecji, ekstrakt z ziela siedmiopalecznika błotnego, ekstrakt z ziela pokrzywy, ekstrakt z liści szpinaku, ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej.

POZOSTAŁE SKŁADNIKI:

Kompleks osseiny i hydroksyapatytu, ksylitol, apigenina, diosmetyna, inulina, HMB calcium, aminokwasy: L-arginina, L-lizyna.

STOSOWANIE BONACTIVE COMPLEX

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia to 14 g. Ze względu na ograniczoną przyswajalność jednorazową niektórych składników (m.in. wapnia), suplement diety Bonactive Complex należy przyjmować w dwóch porcjach po 7 g każdego dnia, w odstępie nie mniejszym niż 5 godzin.

Suplement diety Bonactive Complex należy stosować w postaci zawiesiny: 1 miarkę granulatu (7g) należy dobrze wymieszać w 1/3 szklanki letniej wody i spożyć. Dzienna dawka nie powinna przekraczać 2 miarek (14 g), o ile nie zalecono inaczej.

Wewnątrz opakowania znajduje się łyżeczka, dzięki której odmierzymy jednorazową porcję 7g.